PRAWO
Porady prawne.
Kancelaria oferuje kompleksowe wsparcie dla menadżerów i zarządów przedsiębiorstw w zakresie szeroko pojętej działalności gospodarczej, szczególnie w obszarze negocjacji, opracowywania dokumentów czy wsparcia w postępowaniach różnego typu.
Udzielanie porad, opinii i wyjaśnień oraz świadczenie innych usług z zakresu restrukturyzacji i upadłości jest wpisane w czynności licencjonowanego Doradcy Restrukturyzacyjnego.
Mediacje.
Uczestniczymy w mediacjach pomiędzy dłużnikiem a wierzycielami.
Świadczymy usługi doradcze dla przedsiębiorców zagrożonych niewypłacalnością oraz tych będących w trakcie intensywnego rozwoju.
Zapewniamy wsparcie w negocjacjach z wierzycielami oraz przy zawieraniu kontraktów w toku postępowania sanacyjnego.
Upadłość konsumencka.
Indywidualne porady prawne dla zadłużonych, ocena możliwości zrestrukturyzowania długów i negocjacji z wierzycielami.
Przygotowanie wniosków o ogłoszenie upadłości konsumenckiej wraz z obsługą proceduralną i reprezentacją w toku postępowania sądowego.
UPRAWNIENIA
Licencja stanowi uprawnienia do pełnienia między innymi funkcji doradcy restrukturyzacyjnego, zarządcy i nadzorcy sądowego, kuratora i likwidatora oraz syndyka, w tym w ramach upadłości konsumenckiej.
Zdobyte doświadczenie w ramach postępowań upadłości konsumenckiej umożliwia obiektywną ocenę sytuacji finansowej Dłużnika, wytyczenie optymalnych i uzasadnionych kierunków poprawy sytuacji Dłużnika, negocjacji z wierzycielami, w tym mających na celu podpisanie obopólnie korzystnych ugód w kierunku uniknięcia konieczności ogłoszenia upadłości konsumenckiej.
W ostateczności przygotowywany jest wniosek o ogłoszenie upadłości Konsumenckiej, a posiadane kwalifikacje zawodowe umożliwiają należytą reprezentację w ramach prowadzonych postępowań sądowych.
ZASADA DRUGIEJ SZANSY
Aktualne przepisy Prawa Upadłościowego, w odniesieniu do konsumentów w uzasadnionych przypadkach umożliwiają umorzenie całości zobowiązań (oddłużenie). Ustawa stwarza takie osobom fizycznym. Obecnie obowiązujące, stosunkowo liberalne przepisy prawa pozwalają na szerokie zastosowanie procedury oddłużeniowej.
Dla wielu konsumentów, którzy popadli w tarapaty finansowe, choćby na skutek choroby, utratę pracy, wzrostu zadłużenia na skutek zmiany kursu walut (kredyty walutowe), poręczenia za długi osób trzecich, złej inwestycji lub sytuacji życiowej – przeprowadzenie postępowania upadłościowego jest jedynym sposobem na uwolnienie się od spirali zadłużenia, zajęć egzekucyjnych oraz działań firm windykacyjnych.
Oddłużenie daje możliwość drugiej szansy, powrotu do „normalnego” i godnego życia, do którego z założenia ustawodawcy każdy człowiek ma prawo. Ustawodawca nie przewiduje możliwości skorzystania z dobrodziejstwa oddłużenia dla określonych sytuacji dłużników, w tym działających z zamiarem pokrzywdzenia wierzycieli, podających we wniosku o ogłoszenie upadłości nieprawdziwe dane, w tym w ukrywających dochody i/lub majątek podlegający likwidacji w ramach postępowania upadłościowego.
W przypadku Konsumentów znajdujących się faktycznie w trudnej sytuacji życiowej, bytowej, zdrowotnej i finansowej, którzy nie posiadają dochodów i możliwości zarobkowania umożliwiające dokonanie choćby częściowej spłaty wierzycieli – Sąd dysponuje prawem umorzenia całości zobowiązań Upadłego bez ustalania planu spłaty.
Drugim trybem oddłużenia jest ustalenie w ramach postępowania upadłości konsumenckiej planu spłaty pod warunkiem wykonania przez Upadłego określonych w planie obowiązków, umożliwia wydanie przez Sądy postanowień o stwierdzeniu wykonania planu spłaty i umorzeniu zobowiązań Upadłego – powstałych przed dniem ogłoszenia upadłości i niewykonanych w wyniku planu spłaty wierzycieli (art. 49121 Prawa Upadłościowego).
OGRANICZENIA
Ustawodawca dodatkowo przewiduje wyłączenia dotyczące możliwości umorzenia zobowiązań, w tym m.in. o charakterze alimentacyjnym, zobowiązania wynikające z rent z tyt. odszkodowania za wywołanie choroby i etc.
Posiadamy obowiązkowe ubezpieczenie OC w ramach licencji doradcy restrukturyzacyjnego.
Zabezpieczenie przyszłości.
Obowiązujące przepisy prawne umożliwiają zabezpieczenie przyszłości firmy i pracowników poprzez ustanowienie zarządcy sukcesyjnego.
Pomożemy w przygotowaniu procesu zmian od strony prawnej i zarządczej, dokonamy analizy potencjału Przedsiębiorstwa, aktualnych i planowanych kontraktów.
Zaproponujemy wariantowy model sukcesji uwzględniający rolę obecnych zasobów kadrowych, w tym udział w zarządzie poszczególnych członków rodziny.
W CEIDG jest aktualnie zarejestrowanych ok 230 tys. przedsiębiorców którzy ukończyli 65 rok życia. Ustawodawca przewidział możliwość przeprowadzenia procedur aby z chwilą odejścia ich właścicieli ich firma nie przestała istnieć.
W firmach zarejestrowanych w CEIDG pracownicy nie stracą pracy, firma zachowa NIP, dostęp do kont bankowych, koncesje i zezwolenia oraz kontrakty.
Ważnym aspektem jest właściwe przygotowanie przedsiębiorstwa i przeprowadzenie procedur prawnych jak również przygotowanie firmy i jej wsparcie w początkowym okresie od zaistniałych zmian.
W oparciu o zdobyte doświadczenie ograniczymy ryzyka w okresie zmian w obszarach formalnych i działaniach operacyjnych Przedsiębiorstwa.