Jarosław Kręcki

Ekonomista, tytuł magistra na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Szczecińskiego, wieloletni wykładowca Uniwersytetu Adama Mickiewicza (UAM) w Poznaniu, Studiów Podyplomowych: Zarządzanie Funduszami i Projektami Unii Europejskiej oraz Projekty Infrastrukturalne, prowadzący konferencje/wykłady/szkolenia specjalistyczne dla przedsiębiorców, jednostek samorządu terytorialnego, w tym pracowników urzędów, służb nadzoru i kontroli organów państwowych.

Jarosław Kręcki - CEO / doradca restrukturyzacyjny/ wyceny

Wykształcenie

Pierwszy etap licencjat ekonomista, tytuł magistra na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Wieloletni wykładowca Uniwersytetu Adama Mickiewicza(UAM) w Poznaniu, Studiów Podyplomowych: Zarządzanie Funduszami i Projektami Unii Europejskiej oraz Projekty Infrastrukturalne. Prowadzący konferencje/wykłady/szkolenia specjalistyczne dla przedsiębiorców, jednostek samorządu terytorialnego, w tym pracowników urzędów, służb nadzoru i kontroli organów państwowych.

Licencjonowany doradca restrukturyzacyjny (licencja Ministerstwa Sprawiedliwości nr 1064), licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami (licencja PFRN), uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych, w tym spółek skarbu państwa.

Absolwent Studiów Podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (UEP) Gospodarka Nieruchomościami, specjalności wycena nieruchomości, praca dyplomowa z wyceny przedsiębiorstw.

Doświadczenie zawodowe

Wieloletni pracownik bankowości w Polsce, w pionie detalicznym i korporacyjnym (BZ WBK, PKBL, PBK, BPH) od stanowiska inspektora, analityka kredytowego po naczelnika wydziałów kredytowych, kierownika pionów obsługi biznesowej i przewodniczącego komitetu kredytowego banku.

Dotychczas pełniący funkcje w ramach projektów i stosunku pracy: prezesa, członka zarządu, dyrektora zarządzającego, dyrektora finansowego, dyrektora administracyjnego, pełnomocnika ds. inwestycyjnych spółek i grup kapitałowych, przewodniczącego i członka komisji restrukturyzacyjnych, koordynatora prospektu emisyjnego na potrzeby debiutu Spółek na GPW w Warszawie oraz emisji obligacji korporacyjnych, nadzorcy i zarządcy sądowego, zarządcy przymusowego w ramach art. 1064 kpc.

Autor programów dydaktycznych, artykułów branżowych, wywiadów, twórca autorskich aplikacji i aktywnych modeli finansowo-biznesowych dedykowanych dla wielu branż, koordynator łącznie kilkudziesięciu projektów inwestycyjnych.

Przez okres 18 lat pozyskał finansowanie dla 170 projektów inwestycyjnych na łączną kwotę przekraczającą 1 mld zł., w tym pozyskał ponad 100 mln zł. bezzwrotnych dotacji ze środków UE, kierownik/koordynator wdrażania projektów dofinansowanych z UE, w tym projektów B+R.

Członek: Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich, Krajowej Izby Doradców Restrukturyzacyjnych, Stowarzyszenia Doradców Restrukturyzacyjnych, Mediatorów i Likwidatorów.

Doświadczenie w ramach Kancelarii

W ramach Zespołu Kancelarii: nadzorował skomplikowaną transakcję zakupu zorganizowanej części przedsiębiorstwa, zakładów produkcyjnych, w skutecznie, z sukcesem przeprowadzonej preprocedurze pre pack,
Dodatkowo za zgodą Sędziego komisarza podjął się kontynuacji działalności gospodarczej upadłego dewelopera, docelowo przenosząc na własność wszystkie lokale mieszkalne i lokale niemieszkalne na rzecz nabywców w ramach wcześniej zawartych przez Zarząd upadłego umów deweloperskich, przeprowadził znaczącą ilość negocjacji, podpisując ugody i porozumienia z generalnym wykonawcą, podwykonawcami, nabywcami mieszkań w ramach umów deweloperskich, poszkodowanymi w ramach inwestycji wierzycielami i właścicielami graniczącymi z działką na której były prowadzone prace budowlane (wszystkie ugody docelowo zostały zatwierdzone przez Sędziego Komisarza).

Pozywał z sukcesem dłużników i wierzycieli masy upadłości, w tym w ramach kilku procesów w oparciu przepisy skargi pauliańskiej,

Pozywał w ramach Zespołu Kancelarii w postępowaniach na wszystkich instancjach sądowych, w tym przed SN oraz prowadził w ramach pełnionych obowiązków sprawowanej funkcji, w tym na wniosek wnioski wierzycieli prowadził wyjaśnienia i spory, był pozwanym z powództwa organów administracji skarbowej, prowadząc spór na wszystkich instancjach postępowania sądowego, w tym przed NSA.

Pełnił funkcję likwidatora spółek kapitałowych w ramach sądów KRS, rozwiązał kilkukrotnie wieloletnie spory interesariuszy i udziałowców spółek doprowadzając do zawarcia ugód, sprzedaży za korzystną cenę majątku, w tym Spółki Akcyjnej, co było przyczyną dodatkowych obowiązków i uwarunkowań prawnych, Spółki, która nie posiadała reprezentacji od ponad 9 lat, w tym od 5 lat od śmierci radcy prawnego pełniącego wcześniej w spółce funkcję likwidatora. Mając na uwadze optymalny sposób zakończenia postępowania uczestniczył w szeregu spotkań na poziomie gminy i starostwa, co wynikało ze szczególnych uwarunkowań tj. lokalizacji majątku przemysłowego przedsiębiorstwa zlokalizowanego w centrum miasta, od lat niezabezpieczonego, stwarzającego problemy społeczne, wizerunkowe miasta i zagrożenie zdrowia mieszkańców, należy podkreślić że przez kilka miesięcy żaden z pełnomocników profesjonalnych nie podjął się pełnienia rzeczonej funkcji. Doprowadził też do wykreślenia Spółki z rejestru KRS.

Sprawował funkcję zarządcy przymusowego w ramach art. 1064 kpc, dokonując wydzielenia i przekształceń majątku, ostatecznie zaspokajając wierzycieli w całości oraz pozostawiając przedsiębiorcy znaczącą część funkcjonującego przedsiębiorstwa, Sędzia Sądu Cywilnego w uzasadnieniu Postanowienia kończącego nie miał zastrzeżeń do złożonego przez zarządcę sprawozdania rachunkowego i z czynności za okres prowadzonego postępowania, w uzasadnieniu wyroku Sędzia wskazał, że zakres obowiązków i podjętych właśnie przez zarządcę starań, które doprowadziły do skutecznego wydzielenia i sprzedaży (za korzystną cenę) jedynie części nieruchomości a nie całego gospodarstwa, podejmowanych również ponad zakres obowiązków zarządcy, … doprowadziły do zaspokojenia wszystkich wierzycieli w całości, co umożliwiło zakończenie postępowania.

Lubi trudne wyzwania i złożone projekty inwestycyjne, wymagające diagnozy i wdrożenia niestandardowych procesów dostosowawczych i optymalizacji, restrukturyzacji organizacyjnej i finansowej.

Szeroka wiedza specjalistyczna, praktyczne doświadczenie, relacje w środowisku naukowym i biznesowym, oraz dostęp i wykorzystanie nowych technologii dedykowanych dla biznesu przyczyniają się do korzystnej współpracy i świadczenia efektywnych usług.